İptal/İade Bilgileri

İade işlemi nasıl yapabilirim?
İade işleminizi ürünleri teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde siparişlerim sayfasındaki İade Talebi Oluştur butonuna tıklayarak kolayca oluşturabilirsiniz. Açılan iade formundaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İadenizin onaylanması durumunda ürünler belirtilen kargo firması ile geri gönderilmeli ve ürünleriniz bize ulaştıktan sonra iade işleminiz gerçekleştirilmektedir.

İade işlemi nasıl yapabilirim?
Vermiş olduğunuz siparişi ürün henüz kargo şirketine teslim edilmeden iptal etmeniz mümkündür. Siparişinizi iptal etmek için siparişlerim sayfasındaki İade Talebi Oluştur butonunu kullanabilir veya bizimle Whatsapp destek hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İade işlemi için tutanak tutturmak zorunda mıyım?
Ürün arızalı, hasarlı, eksik veya farklı olması durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit tutanağı düzenletmezseniz üründeki sorunun bizden veya kargo firmasından olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmanız gerekmektedir.

İade etmek için kaç günüm var?
İade işleminizi 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin yapabilirsiniz. Fakat eğer iade edilecek ürünlerde herhangi bir arıza, hasar, eksik veya farklılık olur ise mutlaka hasar tutanağını tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iadeniz kabul edilmeyecektir. İlgili kanuna buradan ulaşabilirsiniz.

İade ürünleri nasıl geri gönderebilirim, iade kargo ücreti kime aittir?
İade talebiniz onaylandıktan sonra sizinle paylaşılan kargo firması aracılığı ile ürünleri tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. İade işlemi yaparken herhangi bir kargo ücreti ödemeden ürünlerinizi paylaşılan kargo firmasına teslim etmeniz yeterlidir.

Ürünleri iade ettim fakat kargo takip numarasını hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım?
Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizin kanıtı niteliğinde olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda sorgulama yapmamız için gerekmektedir. İade edilen ürünün kargo takip numarasını unuttuğunuz zaman mutlaka kargo firması ile irtibata geçmeli ve iade kodunu bize iletmelisiniz. Aksi takdirdi ürünlerin bize ulaşmadığı durumlarda iade işleminiz yapılamayacaktır.


Arama